Промисловий парк “Тростянець”

Земельні ділянки для створення та функціонування промислового парку “Тростянець” знаходиться у межах промислової зони міста поряд з основними виробничими потужностями одного з лідерів харчової промисловості України ПАТ “Монделіс Україна”

Назва ділянки

Земельна ділянка в межах промислового парку "Тростянець" по вул. Набережна

Площа

40 га

Тип ділянки

Green-field

Тип власності

опрацьовуємо

Цільове призначення

опрацьовуємо

18 липня 2014 року на 47 сесії 6 скликання Тростянецької міської ради рішенням №247 “Про Концепцію промислового парку “Тростянець” була затверджена Концепція промислового парку “Тростянець”, а рішенням №248 “Про створення промислового парку “Тростянець” був створений промисловий парк “Тростянець” на двох земельних ділянках:

  • кадастровий номер 5925010100:00:001:0141, площею 31,5852 га
  • кадастровий номер 5925010100:00:001:0139, площею 8,3704 га

Усього загальною площею 39,9556 га у м. Тростянець по вулиці Набережна, терміном на 30 років.

Земельні ділянки для створення та функціонування промислового парку “Тростянець”  знаходиться у межах промислової зони міста поряд з основними виробничими потужностями одного з лідерів харчової промисловості України ПАТ  “Монделіс Україна”. Парк складається з двох, розміщених поруч земельних ділянок.

Схема розміщення земельних ділянок, які входять допромислового парку “Тростянець”

У відповідності до Генерального плану м. Тростянець земельні ділянки, на яких планується створення промислового парку “Тростянець”, належать до категорії земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та енергетики. До 2008 року вищезазначені земельні ділянки входили до складу земель колишнього Півненківського цукрового комбінату.

Ці ділянки належать до зони можливого розміщення перспективних екологобезпечних промислово-виробничих об’єктів, об’єктів малого та середнього бізнесу, науково-промислових об’єктів, складів та баз, об’єктів комунального господарства (відповідно до містобудівних обґрунтувань або іншої містобудівної документації).

Ділянка частково потрапляє в межі санітарно-захисної зони міських очисних споруд.

Учасники, як суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, мають бути зареєстровані на території адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої розташований промисловий парк тобто у Тростянецькій міській територіальній громаді (з метою справляння податків з підприємницької діяльності до міського бюджету).

Укладення в установленому чинним законодавством порядку між учасниками  та керуючою компанією промислового парку угоди про передачу у користування земельної ділянки (суборенду) з правом її забудови в межах промислового парку.

Укладення з керуючою компанією промислового парку договору про здійснення господарської діяльності у межах промислового парку відповідно до статті 30 Закону України “Про індустріальні парки”.

Мінімальний гарантований строк здійснення господарської діяльності у межах промислового парку – 7 років.*

Вимоги до учасників промислового парку:

  • Створення юридичної особи, відокремлених підрозділів (філій, представництв).
  • Підприємство повинне бути прибутковим.
  • Мінімальна кількість створених нових робочих місць – 50.
  • Виконання вимог діючого податкового, трудового, екологічного законодавства.
  • Наявність бізнес-плану розвитку підприємства мінімум на 10 років.      
  • Передбачення позитивного економічного та соціального ефекту від впровадження проекту.

Учасники, як суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, мають бути зареєстровані на території адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої розташований промисловий парк тобто у Тростянецькій міській територіальній громаді (з метою справляння податків з підприємницької діяльності до міського бюджету).

Укладення в установленому чинним законодавством порядку між учасниками  та керуючою компанією промислового парку угоди про передачу у користування земельної ділянки (суборенду) з правом її забудови в межах промислового парку.

Укладення з керуючою компанією промислового парку договору про здійснення господарської діяльності у межах промислового парку відповідно до статті 30 Закону України “Про індустріальні парки”.

Мінімальний гарантований строк здійснення господарської діяльності у межах промислового парку – 7 років.*

14 жовтня 2014 року Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України зареєструвало за №12 промисловий парк “Тростянець” в Національному реєстрі індустріальних (промислових) парків України.

Відповідно концепції промислового парку “Тростянець” на території парку можуть бути створені підприємства харчової, або ж легкої промисловості. З метою створення промислового кластеру навколо ПрАТ “Монделіс України” пріоритет буде надаватися підприємствам харчової та переробної промисловості з виробництва цукру, переробки молока, виробництва борошно-мукомельної продукції та переробка курячих яєць.

Індустріальний парк “Тростянець”, ініціатором створення якого є Тростянецька міська рада, був включений до Реєстру індустріальних парків 14.10.2014.

Площа ділянки – 39,9556 га.

Строк, на який створено, – 30 років.

Метою створення індустріального парку “Тростянець” є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Тростянець, активізації інвестиційної діяльності міста, створення нових робочих міст, розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури, по можливості часткового забезпечення виробництва сировини для лідера харчової промисловості ПАТ “Монделіс Україна”, подальшого розвитку аграрного виробництва в районі.

Функціональне призначення: пріоритетними напрямами діяльності вважається переробка сільськогосподарської продукції, легка, деревообробна, автомобілебудівна та приладобудівна промисловість.

Розбудова індустріального парку базується на створенні кластеру навколо шоколадної фабрики ПрАТ “Монделіс Україна”.

Заплановано створити 3200 робочих місць.

На облаштування індустріального парку з Державного бюджету необхідно 21,4 млн. грн., за рахунок керуючої компанії – 64,2 млн. грн.

В 2017 році завершено роботи по будівництву інженерних мереж водопостачання та водовідведення до індустріального парку “Тростянець”, а саме: водопровідної мережі (1320 м), каналізаційної мережі (2200 м), каналізаційно-насосної станції потужністю 2800 м 3 на добу (вказані роботи розпочались в жовтні 2016 року після проведення відповідного тендеру). Загальна вартість будівництва склала 3 288, 3 тис. грн. Фінансування даних робіт проводилось за рахунок ДФРР (розпорядження КМУ від 8 червня 2016 р. № 432-р) з залученням співфінансування з місцевого бюджету Тростянецької міської ради (у 2016 році освоєно коштів з державного бюджету – 2,88 млн. грн., з місцевого бюджету – 445 тис. грн., та у 2017 році – 92,5 тис. грн. (місцевий бюджет).

Рішенням Тростянецької міської ради від 15.11.2018 № 837 припинено договір “Про створення та функціонування промислового парку “Тростянець” від 02 жовтня 2015 року” та ТОВ “Екобау Сервіс Ост” втрачено статус керуючої компанії індустріального парку.

39,9 га

площа промислового парку

30 років

строк, на який створено

3200

нових робочих місць (заплановано)

21,4 млн грн.

необхідно з державного бюджету для облаштування парку

Тростянецькою міською радою 29.11.2018 оголошувався конкурс на вибір керуючої компанії індустріального парку. Оскільки не було подано заявок, конкурс вважається таким, що не відбувся.

У ІІІ кварталі 2019 року оголошено повторний конкурс з вибору керуючої компанії промислового парку “Тростянець”.

У 2019 році Тростянецька міська рада за рахунок власних коштів замовила роботи з розробки проектно-кошторисної документації “Будівництво інженерних мереж електрозабезпечення до КНС промислового парку “Тростянець” в місті Тростянець Сумської області” на загальну суму 30,7 тис. грн., та замовила роботи по розробці проектно-кошторисної документації на “Реконструкцію дороги від вул. Набережна до промислового парку “Тростянець” в м. Тростянець Сумської області” на загальну суму 60 тис. грн. Після виготовлення відповідної документації Тростянецька міська рада планує у 2020 році побудувати відповідні інженерні мережі.

У 2019 році Тростянецькою міською радою оновлено інформаційні буклети та електронні презентаційні матеріали про промисловий парк “Тростянець”. Розвиток індустріального парку “Тростянець” є одним із стратегічних напрямів “Стратегії розвитку Тростянецької міської громади до 2030 року”.

За результатами перемовин потенційним учасником парку ТОВ “Індичка” планується будівництво заводу з переробки м’яса індички (планується взяти в оренду земельну ділянку площею 9,1 га) з орієнтовною кількістю нових робочих місць – 300. Наразі підприємство займається проектуванням відповідного виробництва.

Промисловий парк Тростянець

Презентація українською мовою

Industrial Park Trostyanets

Presentation in English

Президент Володимир Зеленський 5 жовтня 2021 року підписав закон №4416-1 щодо індустріальних парків, яким передбачають впровадження низки стимулів для залучення інвестицій.  Про це повідомляється на сайті Ради у картці законопроєкту.

“Нові робочі місця та відновлення вітчизняної промисловості є пріоритетом вищого керівництва нашої держави. Цей закон створює фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для створення та розвитку індустріальних парків. Таким чином, ми зможемо залучити інвесторів, відтак, посилити економіку регіонів та громад”, – заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Зміни до закону передбачають низку стимулів для індустріальних парків, зокрема:

  • повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків
  • надано можливість в індустріальному парку здійснювати діяльність у сфері переробки промислових та/або побутових відходів (окрім захоронення)
  • зменшено мінімальну площу індустріального парку з 15 до 10 га та збільшено верхню межу з 700 до 1000 га
  • будівництво, реконструкція та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв’язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо)
  • облаштування (благоустрій) майданчиків індустріальних парків
  • дозволено розміщувати в індустріальному парку проєкти, спрямовані на стимулювання економічного зростання громад

Планується, що уряд протягом найближчих років планує підтримати будівництво інфраструктури для 25-ти індустріальних парків в українських громадах.

Анкета земельної ділянки #1 в межах промислового парку “Тростянець” по вул.Набережна
площею 31,5852 га

Анкета земельної ділянки #2 в межах промислового парку “Тростянець” по вул.Набережна
площею 8,3704 га

Крім цього, наразі очікується прийняття Верховною Радою двох законопроєктів (№5688, №5689), які передбачають відповідні фіскальні стимули, зокрема:

  • звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проєкту
  • звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання
  • встановлення пільг на податок на нерухомість на території індустріального парку (за рішенням громади)
В Україні розробили інтерактивну мапу індустріальних парків (ІП), створену відповідно до даних відповідного реєстру Мінекономіки. Розробником мапи є компанія EVON Group. 

Додаткові файли