Як створити громадський простір у громаді? Методичні рекомендації

Облаштування громадських просторів часто сприймається як розкіш, на яку недозволено витрачати кошти, поки не відремонтовані всі ями на дорогах і не добудовані всі мости. Через це парки, сквери та інші пішохідні зони в українських містах нерідко фінансуються за залишковим принципом.
Інвестори часто переконані, що громадські простори не несуть ніякого корисного навантаження і нема чого заривати гроші в землю. Однак досвід багатьох міст по всьому світу вказує на протилежне. Комфортні громадські простори здатні приносити прибуток, оживляти ділову та культурну активність в місті, покращувати мікроклімат і підвищувати цінність міських земель.
Світовий досвід також показує, що як ініціатива, так і фінансування некомерційних громадських об’єктів повинно відбуватись не тільки від влади. Активну участь в цих процесах можуть брати громадяни і бізнес, при чому з взаємною вигодою для всіх сторін.
Програма “U-LEAD з Європою” запропонувала свій погляд якими повинні бути громадські простори в українських громадах.

“Картка мешканця Тростянецької громади” вже діє на Сумщині