5-ка найсильніших громад Сумщини: серед лідерів Тростянецька, Буринська, Миколаївська сільська, Комишанська громади та м.Суми.

Про це під час онлайн-зустрічі з пресою #новації_процесу_децентралізації_на_Сумщині повідомила радниця з питань місцевих фінансів та управління ULEAD Сумський регіональний офіс Ірина Алєєва.

За підсумками 2020 року експертами Програми U-LEAD було підготовлено оцінку виконання бюджетів територіальних громад України, які аналізували дані за 8-ма індикаторами:

1. доходи загального фонду на 1-го мешканця;
  2. видатки загального фонду на 1-го мешканця;
  3. видатки на утримання апарату управління у розрахунку на 1-го мешканця;
  4. капітальні видатки на 1-го мешканця;
  5. рівень дотаційності бюджетів;
  6. співвідношення видатків на утримання апарату управління із фінансовими ресурсами ТГ;
  7. питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ТГ;
  8. питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

Для проведення аналізу ТГ були згруповані за критерієм чисельності населення:

1. Група 1 – понад 15 тис. жителів;
  2. Група 2 – від 10 до 15 тис. жителів;
  3. Група 3 – від 5 до 10 тис. жителів;
  4. Група 4 – менше 5 тис. жителів;
  5. Група 5 – ТГ-міста обласного значення.

“Таким чином можна визначити 5 найсильніших громад Сумщини у всеукраїнському рейтингу.

У першій групі лідером серед наших громад є Тростянецька ТГ – має 2 місце. При цьому, два роки поспіль Тростянець впевнено тримав перше місце. У другій групі серед 134 громад України – Буринська ТГ посідає 21 місце. Миколаївська сільська ТГ має 41 місце серед 277 громад третьої групи.

У групі з найменшою кількістю населення Комишанська ТГ посідає 9 місце серед 308 громад.

Місто ж Суми, як обласний центр, має 10 місце серед 43 у відповідній категорії”, – зазначила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

Що потрібно громаді для успішного залучення інвестицій: підсумки онлайн-конференції “Фінансування та інвестиції у громадах”

Тростянецька громада. Інновації як основна ідея громади