Із одного гектара гарбузів можна заробити майже 20 тисяч гривень

Громада відмовилась від безоплатної роздачі землі і вирішила заробляти на гарбузах. На комунальному полі площею 96 га вже зібрали врожай.

Досвід Тростянецької громади показує, що з 1 га гарбузів на комунальному полі тут змогли заробити 18,4 тис. грн.

Про це пише Zemliak.com  в матеріалі “Тростянецька громада з комунального поля отримала 4 млн грн доходу”.

Громада відмовилась від безоплатної роздачі землі і вирішила заробляти на гарбузах. На комунальному полі площею 96 га вже зібрали врожай.

“Кінцева мета — отримати насіння для продажу і отримати прибуток більший, ніж від здачі в оренду землі навіть за найвищими ставками. Зібрано 168,38 т насіння, врожайність досить добра 1,75 т/га, загальний дохід склав 3,98 млн грн”, — повідомляє Юрій Бова, очільник громади.

Відомо, якщо здати в оренду під 15%, то вийшло б доходу біля 500 тис. грн. Отже цим експериментом доведено, що значно ефективно, ніж просто здавати в оренду комунальну землю громади — є її обробіток комунальним підприємством.

Також досвідом поділились місцеві мешканці села Олеськ що на Волині. Місцеві мешканці з одного поля збирають понад 3 т насіння, а це близько 200 тис грн у сімейну скарбничку.

Тростянецька громада Сумської області завершила збір першого врожаю з комунального поля. Загальна сума доходу склала 4 млн грн.  Витрати на всі роботи по обробітку поля і збору врожаю склали за попередніми данними 1,3 млн грн. Громада має 1,8 млн чистого прибутку.

Про це повідомив Юрій Бова, голова Тростянецької громади.

“Поле 96 га засіювали гарбузом. Кінцева мета — отримати насіння для продажу і отримати прибуток більший, ніж від здачі в оренду землі навіть за найвищими ставками. Зібрано 168,38 т насіння, врожайність досить добра 1,75 т/га, загальний дохід склав 3,98 млн грн”, — йдеться у повідомленні.

За словами Юрія Бови передача в оренду цього поля до децентралізації давала б дохід сільській раді біля 80 тис грн.

Раніше Zemliak.com повідомляв, що Тростянецька громада планує заробляти на гарбузах.

“Навіть якщо здати в оренду під 15%, то вийшло б доходу біля 500 тис. грн. Отже ми цим експериментом довели, що значно ефективно, ніж просто здавати в оренду комунальну землю громади — є її обробіток комунальним підприємством”, — додав горова громади.

Далі громада аналізуватиме питання можливостей подальшої переробки, вкладання зароблених коштів у відновлення садів на селі, тощо.